Chciałabyś/chciałbyś zostać wolontariuszem i wyjechać na misję do Afryki, Azji Wschodniej lub Ameryki Łacińskiej? A może masz trochę wolnego czasu i chciałabyś/chciałbyś wspomóc nas swoimi umiejętnościami planowania projektów, tworzenia grafik, copywritingu czy tłumaczenia tekstów?

Osoby decydujące się na podjęcie pracy wolontariackiej kierują się różnymi motywami. Bez względu na to czy Twoim celem jest pomaganie najbiedniejszym na świecie społecznościom, chęć dogłębnego poznania i zrozumienia innych kultur czy też zwiększenie swoich szans w procesie rekrutacyjnym do wymarzonej uczelni lub pracy, podjęcie pracy wolontariackiej jest drogą zbliżającą Cię do osiągnięcia założonego celu. Jednak w większości przypadków, pracując jako wolontariusz możesz osiągnięć wiele celów równocześnie.

Zwyczajne powody, niezwyczajne czyny

Zadając pytanie dowolnej grupie wolontariuszy pracujących zagranicą, dlaczego zdecydowali się na wyjazd, od każdej/każdego z nich otrzymasz zapewne inną odpowiedź. Koniec końców, z wyjazdem na wolontariat wiąże się tyle różnych przeżyć i doświadczeń, że motywacje osób uczestniczących w takich wyjazdach są wielorakie. Oczywiście wiodącym motywem wolontariatu jest czysta chęć czynienia dobra i zmienianie świata na lepsze. Ale z wolontariatem związanych jest także wiele pobocznych korzyści, które są dodatkowymi czynnikami przyciągającymi młodych ludzi.

Niektórzy decydują się na wolontariat w celu podniesienia prestiżu swojego cv lub w celu zwiększenia swoich szans na zatrudnienie lub rozpoczęcie studiów na wybranej uczelni. Inni, pragną zdobywać nowe umiejętności praktyczne, które pozwolą im się przekwalifikować. Jeszcze inna grupa osób, postrzega wolontariat jako sposób na rozwój osobisty (np. poprzez naukę nowego języka lub nowych umiejętności). Są także osoby, które uważają, że wolontariat jest źródłem inspiracji, spokoju ducha czy też niezapomnianych przygód.

Bez względu na powód, mamy dla Ciebie program wolontariatu, który spełni Twoje oczekiwania i przyniesie satysfakcję.

Wymagania

Jeśli rozważasz dołączenie do zespołu naszych wolontariuszy, w pierwszej kolejności przeczytaj uważnie poniższe informacje

  1. Oferty wolontariackie skierowane są do osób, które przebywają we Wrocławiu lub też rozważają pracę zdalną. Praca wolontariacka we Wrocławiu odbywa się naszym biurze. Zdalnie, można pracować z dowolnego miejsca na świecie. Oferty wyjazdów zagranicznych wymagają natomiast gotowości do… wyjazdu zagranicę. Prosimy o tym pamiętać przesyłając do nas swoje zgłoszenia.
  2. Wolontariat nie wymaga zaangażowania „na pełny etat”. Przed wysłaniem swojej aplikacji, zastanów się, ile faktycznie czasu możesz poświęcić i nie podejmuj się zadań, którym możesz nie podołać. Zazwyczaj oczekujemy od wolontariuszy zaangażowania przynajmniej jeden dzień w tygodniu. Czas pracy osób wyjeżdżających na misję regulowany jest umową (i podlega indywidualnym uzgodnieniom w zależności od charakteru i miejsca wyjazdu).
  3. Każda forma pracy powinna dostarczać satysfakcję. . Ważne jest, abyś zastanowił się, co konkretnie umiałbyś robić i – co nie mniej ważne – co chciałbyś robić. Współpraca będzie korzystna dla obu stron tylko wtedy, gdy na jej początku uda się nam połączyć Twoje kompetencje i zainteresowania z aktualnymi potrzebami Fundacji. Dlatego zapoznaj się uważnie z informacjami na naszej stronie na temat działów i programów
    Wolontariat uczy przezwyciężać słabości, daje wiele powodów do radości i wyzwala energię do życia!